Menu
Close
Sok próbálkozás, többféle gyógyszer és számos csalódás után úgy is érezheted, hogy hiábavaló a megoldáskeresés. Az elmúlt évtizedben az orvostudomány azonban több területen is jelentős fejlődésen ment keresztül, köztük a migrén kezelése terén is3.
Tegyél a migrén ellen, panasz esetén konzultálj háziorvosoddal vagy neurológus szakorvossal.
A kiváltó okok egyénenként eltérőek lehetnek, azonban a legtöbb migrénes, amikor felismeri a rá jellemző, migrént kiváltó tényezőket, stratégiákat alkothat, amelyekkel elkerülheti ezeket az ingereket, rohamokat elősegítő okokat5.
A legjobb az lenne, ha a bennünket érő stresszt egyszerűen elűzhetnénk, de ez nem mindig lehetséges. Van néhány módszer, amelyet érdemes lehet kipróbálni a stressz csökkentése érdekében. Ilyen például, ha megtanuljuk, hogy csak az igazán fontos teendőkkel foglalkozzunk, dedikált “énidőt” ütemezünk be a napjainkba, és hatékonyan kommunikáljuk a környezetünk felé a saját igényeinket és szükségleteinket7.
FIGYELJ ARRA, HOGY MILYEN ÉS MENNYI GYÓGYSZERT SZEDSZ!
Előfordulhat, hogy már többféle gyógyszert és homeopátiás készítményt próbáltál. Ezeket azonban túlzásba is viheted, és nem megfelelő kombinációban épp a kívánt hatás ellentétét válthatják ki. Aki a migrén ellen gyakran szed – akár többféle – fájdalomcsillapítót, annál a túlzott gyógyszerfogyasztás egyik mellékhatása éppen a fejfájás lehet6.